KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 15185034
nr 1518 5034
Karl Nordström
(1855-1923), Sverige
Teckningar, 5 st, Varav 3 st signerade
Kondition: proveniens konstnärens familj till 2023 lösa blad
Karl Nordström, svensk målare född på Tjörn 1855, död 1923.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 januari 2023
kl 19:13:47
30/1 19:07:27
Karl Nordström
Läs mer om Karl Nordström